Mężczyzna w aptece patrzy na komórkę

E-recepta bez dostępu do Internetu

Chcesz wykupić receptę bez połączenia z Internetem? Teraz możesz używać aplikacji mojeIKP w trybie offline (bez Internetu)

Korzystanie z aplikacji mojeIKP przy wykupie e-recept jest bardzo wygodne, bo nie musisz podawać swojego numeru PESEL. Łatwo dostępny jest też Unijny Certyfikat COVID (UCC). O kody QR obu tych dokumentów można być poproszonym w miejscu, w którym są kłopoty z zasięgiem lub w ogóle brak dostępu do Internetu.

Teraz, na razie dla osób, które zainstalują wersję testową, kod QR e-recepty czy Unijnego Certyfikatu COVID jest dostępny online.

Gdy zobaczysz komunikat, że nie masz dostępu do Internetu, nadal możesz skorzystać z dostępu do dokumentów. Kliknij na „Przejdź do trybu offline”. Jeśli np. e-recepta, którą chcesz wykupić, była widoczna w Twojej aplikacji, to możesz ją otworzyć i dać farmaceucie jej kod do zeskanowania.

pokazane wejście w tryb offline

Uwaga, informacje i dokumenty w aplikacji widoczne w trybie offline, będą takie, jakie były aktualne przy Twoim ostatnim połączeniu z Internetem i zalogowaniu się do mojeIKP. Dotyczy to także dokumentów dzieci i bliskich. Zapisują się dopiero w przypadku zmiany konta w aplikacji, więc w trybie offline będziesz mieć dostęp do tych dokumentów, które zostały ściągnięte, kiedy ostatni raz przełączyłeś/aś się na konto dziecka lub bliskiej osoby, mając dostęp do Internetu.

W trybie offline nie możesz m.in. uaktualnić danych ani zarejestrować się na szczepienie.

Sprawdź, co jeszcze oferuje aplikacja mojeIKP 

Obecnie rozwiązanie to jest dostępne tylko dla osób, które chciałyby sprawdzić nową funkcjonalność: