starsza pani z telefonem w ręku

Jak odbierzesz e-skierowanie

Masz 40 lat i więcej? Uzyskanie skierowania na badania profilaktyczne nigdy nie było prostsze. Wypełnij ankietę w swoim telefonie, odbierz e-skierowanie i idź się przebadać. Możesz przy tym wziąć udział w bezpłatnej loterii i wygrać atrakcyjną nagrodę

Teraz ankietę programu Profilaktyka 40 PLUS możesz wypełnić w aplikacji mojeIKP. Jest bezpłatna i daje dostęp do najważniejszych funkcji Internetowego Konta Pacjenta. Odbierzesz w niej swoje e-recepty i e-skierowania,  ułatwi Ci wykup leków i przypomni o ich zażywaniu, zapewni dostęp do dokumentów dziecka i osób, które Cię upoważnią. Aplikację możesz pobrać na systemy Android z Google Play lub iOS z App Store.

Profilaktyka 40+ to program Ministerstwa Zdrowia, który ma Ci pomóc zadbać o siebie. Możesz z niego skorzystać do końca 2023 r.

Jak wypełnić ankietę

Ankietę możesz wypełnić:

  • w aplikacji mojeIKP
  • przez infolinię 800 69 60 64
  • na Internetowym Koncie Pacjenta
  • w przychodni podstawowej opieki zdrowotnej (POZ), która uczestniczy w programie.

Jedna osoba może tylko raz skorzystać z e-skierowania na badania profilaktyczne, więc – nawet jeśli powtórnie wypełnisz ankietę – nie dostaniesz kolejnego e-skierowania.

Ankieta jest w dwóch wersjach: dla osób w wieku 40–64 lata i 65+.

Jak wypełnić ankietę w smartfonie

Jak wypełnić ankietę w aplikacji mojeIKP:

  • uruchom aplikację i zaloguj się
  • wejdź w zakładkę „Profilaktyka”
  • wypełnij ankietę.

Jak zainstalować aplikację mojeIKP

Jak wypełnić ankietę na Internetowym Koncie Pacjenta

Wypełnianie ankiety możesz w dowolnym miejscu przerwać. Kliknij wówczas na „Zapamiętaj odpowiedzi i wyjdź”.  Po ponownym zalogowaniu możesz wrócić do wypełniania ankiety.

Zatwierdź wybrane dla Ciebie badania laboratoryjne przez kliknięcie przycisku „Wygeneruj skierowanie”. Otrzymasz e-skierowanie na badania.

Jak odbierzesz e-skierowanie

Otrzymasz skierowanie na badania odpowiednie dla Twojej płci, a także dostosowane do zgłaszanych przez Ciebie w ankiecie problemów ze zdrowiem. Dostaniesz też wskazówki, jak należy się przygotować do badań.

E-skierowanie będzie dostępne na Twoim Internetowym Koncie Pacjenta (IKP) i w aplikacji mojeIKP.

Znajdź laboratorium, w którym wykonasz badania. Wystarczy, że zgłosisz się tam z dowodem osobistym.