Kobieta pokazuje swój certyfikat

Unijny Certyfikat COVID dłużej ważny

Twój Unijny Certyfikat COVID będzie ważny przez rok od daty przyjęcia przypominającej dawki szczepionki

" " Artykuł archiwalny. Sprawdź, jak długo będzie ważny UCC po dawce przypominającej

Swój Unijny Certyfikat COVID znajdziesz:

  • na Internetowym Koncie Pacjenta

Zaloguj się na swoje Internetowe Konto Pacjenta, wybierz kafelek lub belkę „Certyfikaty”, wybierz rodzaj certyfikatu i kliknij na „Pobierz kod QR”.

Sprawdź, jak się zalogować na Internetowe Konto Pacjenta

  • w aplikacji mojeIKP

mojeIKP to bezpłatna mobilna aplikacja, która daje dostęp do niektórych funkcjonalności Internetowego Konta Pacjenta. Możesz ją pobrać na systemy Android z Google Play lub iOS z Apple Store. UCC znajduje się w „Menu” – po uruchomieniu aplikacji naciśnij na trzy kropki w prawym górnym rogu telefonu.

  • w aplikacji mObywatel.

Unijny Certyfikat COVID (UCC) otrzymuje m.in. osoba po pełnym zaszczepieniu.

Więcej na temat UCC

Certyfikat ważny jest począwszy od 14 dnia do 365 dnia po pełnym zaszczepieniu. Po przyjęciu dawki przypominającej dostaniesz kolejny UCC, jednak od 1 lutego będzie on ważny przez 270 dni od daty szczepienia przypominającego.

Dawką przypominającą można się zaszczepić po 5 miesiącach od pełnego zaszczepienia szczepionka dwudawkową i po 2 w przypadku jednodawkowej:

  • osoby 50+  zaczęły otrzymywać e-skierowanie na dawkę przypominającą od 24 września 2021 r.
  • osoby 18+ od 2 listopada 2021 r.

Sprawdź, jak możesz zaszczepić się dawką przypominającą

 

finansowanie przez UE

Unijny Certyfikat COVID (UCC) finansowany przez Unię Europejską w ramach „Umowy o dzielenie dotacji na działanie w ramach instrumentu wsparcia w sytuacjach nadzwyczajnych”.

Niniejsza publikacja w zakresie dotyczącym Unijnego Certyfikatu COVID (UCC) odzwierciedla poglądy autora, a Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek wykorzystanie zawartych w niej informacji.