Kobieta w maseczce siedząca przed komputerem.

Zarejestruj się online na test na COVID-19

Podejrzewasz u siebie zakażenie koronawirusem? Wypełnij formularz online i sprawdź, czy kwalifikujesz się do testu

Kto może skorzystać z formularza

Formularz wypełniają osoby, które ukończyły 18 lat i zidentyfikowały ryzyko zakażenia się koronawirusem:

  • u siebie
  • u dziecka, którego są opiekunem.

Jak działa usługa

  1. Wchodzisz na stronę: www.gov.pl/formularz
  2. Odpowiadasz na zadane pytania.
  3. System sprawdza, czy kwalifikujesz się na test.
  4. Jeśli tak – kontaktuje się z Tobą konsultant Domowej Opieki Medycznej. Konsultanci pracują 7 dni w tygodniu od 8:00 do 18:00. Prosimy, abyś składał formularz w tych godzinach. Konsultant potwierdza dane najpóźniej kolejnego dnia po wypełnieniu i wysłaniu formularza. Formularze złożone po 18.00 będą obsługiwane w miarę możliwości kolejnego dnia lub później.
  5. Otrzymujesz zlecenie na test.
  6. Otrzymujesz SMS, wysłany z systemu eKolejka, z proponowanym miejscem oraz godziną testu. Dzięki temu unikniesz kolejki w punkcie wymazowym.
  7. Jeśli nie udasz się na test we wskazanym miejscu i terminie, możesz skorzystać z dowolnego innego punktu pobrań. Wtedy jednak obowiązuje Cię kolejka.

Poszukaj odpowiedniego dla siebie mobilnego punktu wymazowego.

Wynik testu możesz sprawdzić na swoim Internetowym Koncie Pacjenta.

Jeśli otrzymasz zlecenie na test, zostaniesz automatycznie objęty kwarantanną. Pozytywny wynik testu zmienia kwarantannę na izolację domową. Negatywny wynik testu zwalnia Cię z kwarantanny.

Masz pozytywny wynik

Pozytywny wynik oznacza, że jesteś zakażony koronawirusem. Skontaktuj się ze swoim lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej (POZ), który oceni Twój stan zdrowia i ustali leczenie. Umów się z lekarzem na teleporadę. Możesz także skorzystać z monitoringu w ramach Domowej Opieki Medycznej.

Wyszukaj swoją placówkę POZ.

Zlecenie na test w kierunku COVID-19 nadal może wystawić każdy lekarz podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) oraz lekarz nocnej pomocy lekarskiej.