Nocna i świąteczna opieka zdrowotna

W razie nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia pacjent może udać się po pomoc do dowolnego punktu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

Przychodnie POZ nie pełnią dyżurów całodobowych. W noce i w dni ustawowo wolne od pracy ich rolę przejmują przychodnie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, w których w godzinach od 18:00 do 8:00 dnia następnego oraz całodobowo w dni ustawowo wolne od pracy.

Kiedy korzystać z nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej?

Jeśli nie ma zagrożenia życia, ale Ty lub Twoje dziecko źle się czujecie, a obawiasz się, że stan może się pogorszyć do następnego dnia, kiedy możesz po pomoc zwrócić się do swojego lekarza POZ, udaj się do najbliższego punktu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Jeśli nie jesteś w stanie sam dotrzeć, możesz zamówić z takiego punktu wizytę domową.

Gdzie szukać pomocy?

Najbliższy punkt nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej możesz znaleźć na stronie Narodowego Funduszu Zdrowia. Po wybraniu swojego województwa będziesz mógł zobaczyć, gdzie skorzystasz z pomocy najbliżej swojego miejsca zamieszkania, możesz też posłużyć się mapą:

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna