Upadające dziecko na spacerze z ojcem w parku

Pomoc medyczna w weekendy i święta

Przed nami dwa długie weekendy związane ze Wszystkimi Świętymi i Świętem Niepodległości. Sprawdź, gdzie znajdziesz pomoc lekarską, jeśli będziesz jej potrzebować

Jeśli Ty lub Twoje dziecko nagle zachorowaliście lub gorzej się poczuliście, możesz skorzystać z kilku wariantów pomocy medycznej. Twój wybór powinien być podyktowany stanem zdrowia, pilnością przypadku, koniecznością podjęcia natychmiastowej diagnostyki i leczenia.

Jeśli podejrzewasz, że Twój zły stan zdrowia może być wywołany koronawirusem, zgłoś swoje objawy przed kontaktem z personelem.

Gdzie i jak szukać pomocy

Nadal mamy stan epidemii, dlatego pamiętaj o zasadach bezpieczeństwa. Dezynfekuj dłonie, trzymaj przynajmniej 1,5-metrowy dystans od innych osób, w zamkniętych przestrzeniach zasłaniaj nos i usta, a kiedy pojawi się infekcja, nie lekceważ jej objawów.

Zapisanie się online na test w kierunku koronawirusa

Podejrzewasz, że Twój zły stan zdrowia jest spowodowany koronawirusem? Wypełnij formularz kwalifikacyjny na test online. Ankieta składa się z kilku pytań dotyczących m.in. kontaktów z osobami zakażonymi wirusem SARS-CoV-2 oraz objawów. Na test możesz zapisać również swoje dziecko.

Kiedy okaże się, że powinieneś wykonać diagnozujący test, możesz wybrać jeden z 2 sposobów postępowania:

  • zamówić rozmowę z konsultantem Domowej Opieki Medycznej (numer telefonu 22 735 39 40), który zleci Ci badanie
  • zapisać się na wymaz przez internet, wykorzystując profil zaufany.

Zapisz siebie lub dziecko na test w kierunku koronawirusa

Punkty pobrań wymazów

Masz skierowanie na test wykrywający koronawirusa? Możesz go wykonać bezpłatnie w dowolnym punkcie pobrań wymazów. W Polsce takich punktów jest prawie 500. Po zleceniu badania otrzymasz informację, kiedy i gdzie powinieneś się zgłosić na test. System wyszukuje taki punkt, abyś mógł wykonać test jak najszybciej.

W wiadomości z systemu znajdziesz również link do indywidualnej strony pacjenta. Na stronie możesz zaakceptować proponowane miejsce i termin badania albo odrzucić je i wyszukać inne, dogodne dla Ciebie miejsce i dzień pobrania wymazu.

Znajdź najbliższy punkt pobrań wymazów

Telefoniczna Informacja Pacjenta

Przez cały czas do dyspozycji pacjentów pozostają konsultanci Telefonicznej Informacji Pacjenta. Pod numerem 800 190 590, bezpłatnie i przez całą dobę, uzyskasz wszystkie, niezbędne informacje o postępowaniu w przypadku zakażenia koronawirusem. Konsultanci podpowiedzą również, gdzie znajdziesz najbliższy punkt nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej oraz jak skontaktować się ze szpitalem.

Zadzwoń pod bezpłatny i całodobowy numer infolinii NFZ: 800 190 590