Starszy pan po szczepieniu

Przedłużanie ważności e-skierowań dla seniorów 

E-kierowania na szczepienia przeciw COVID-19 dla osób 80+ zostały ponownie wystawione. Wkrótce zostanie przedłużona ważność e-skierowań dla siedemdziesięciolatków. Nie zwlekaj, umów się na szczepienie

E-skierowania na szczepienie przeciw COVID-19 ważne są 90 dni. Dla wszystkich osób 80+ zostały wystawione 13 stycznia i straciły już swoją ważność.

Dlatego teraz zostały anulowane i wystawione ponownie dla tych osób, które:

  • jeszcze się nie zaszczepiły
  • nie są umówione na termin szczepienia
  • nie miały pozytywnego wyniku na COVID-19 od 13 stycznia.

Znajdziesz Twoje e-skierowanie na Internetowym Koncie Pacjenta.

Pamiętaj, że jeżeli masz już termin szczepienia, na który umówiłeś/aś się, kiedy Twoje
e-skierowanie było ważne, nie musisz nic robić. Twoje e-skierowanie jest dalej ważne aż do zakończenia całego cyklu szczepienia. Jeśli jednak anulujesz swoją wizytę lub punkt szczepień to zrobi, gdy Twoje e-skierowanie jest już po terminie, to wówczas nie umówisz się od razu na nowy termin.

Jeżeli tak się stanie, poczekaj, aż Centrum e-Zdrowia wystawi Ci ponownie e-skierowanie na szczepienie. To, czy są seniorzy, którzy potrzebują nowego e-skierowania, jest na bieżąco monitorowane.

Począwszy od 18 kwietnia, przez 3 dni, anulowane są i ponowne wystawiane e-skierowania dla osób w wieku 70-79 lat, według tych samych zasad (te skierowania były wystawiane w dniach 19 – 21 stycznia 2021).

Pamiętaj, że jeśli jesteś ozdrowieńcem, a Twoje e-skierowanie wygasło, to nowe zostanie Ci wystawione po 90 dniach od daty pozytywnego wyniku testu na koronawirusa.