Młody mężczyzna pomaga starszemu wypełnić test

Sprawdź, jak możesz przechodzić COVID-19

Czy możesz przechodzić COVID-19 ciężej niż inni? Wypełnij test online i porównaj poziom swojego zagrożenia z innymi osobami

Zagrożenie ciężkim przebiegiem COVID-19 rośnie wraz z wiekiem, masą ciała, jest wyższe u mężczyzn i może być wyższe w przypadku pogorszenia się stanu zdrowia z powodu innych chorób współistniejących.  

Naukowcy z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, na podstawie danych medycznych zebranych od ponad tysiąca polskich pacjentów, opracowali proste narzędzie, które każdemu pozwoli porównać poziom swojego zagrożenia ciężką postacią COVID-19 z sytuacją 20-letniej kobiety i 20-letniego mężczyzny z prawidłową masą ciała. 

Kalkulator online znajduje się pod artykułem.  

Wyniki prezentowane przez kalkulator służą wyłącznie celom edukacyjnym i nie zastępują konsultacji lekarskiej, ani nie stanowią podstawy do podejmowania decyzji klinicznych. System nie zapisuje wprowadzanych danych.

Pamiętaj, że szczepienia chronią przed ciężką postacią COVID-19, niezależnie od wieku. 

Jak zadbać o swoje bezpieczeństwo i zdrowie

Zaszczep się, bo szczepienia znacząco zmniejszają ryzyko ciężkiego zachorowania na COVID-19. Jeśli jesteś po szczepieniu, pamiętaj o tym, by przyjąć dawkę przypominającą.

Dowiedz się, jak zapisać na szczepienie siebie i swoich bliskich

Zarejestruj się na szczepienie

Dbaj o swoją dobrą formę i odporność: