zakochana para

Niech połączy Was Internetowe Konto Pacjenta

Wzajemna troska i dzielenie się intymnością to nieodłączne cechy uczucia. Zadbaj o zdrowie swojej połówki i ułatw jej dbanie o Twoje

Internetowe Konto Pacjenta umożliwia Ci podzielenie się z bliską osobą informacjami o Twoim stanie zdrowia i załatwianie w imieniu bliskiej osoby takich spraw jak np. odbiór e-recepty czy e-skierowania. W prosty sposób możesz upoważnić dowolną osobę, którą darzysz zaufaniem, do wglądu w Twojego konto i załatwiania Twoich spraw.

Jak to zrobić:

  • logujesz się na swoje Internetowe Konto Pacjenta
  • na górze z prawej strony widzisz słowo „Uprawnienia”, klikasz na nie
  • teraz klikasz na „Upoważnij bliską osobę do przeglądania Twoich danych”, a następnie „Dodaj pełnomocnika”
  • wpisujesz kolejne dane tak, jak podpowiada Ci system: Nazwisko, PESEL, do czego ktoś ma prawo i na jaki czas. Zatwierdzasz przyciskiem. 

Pamiętaj, to Ty decydujesz, komu i na jaki czas dasz takie uprawnienia.

Osoba upoważniona zobaczy Twoje dane w zakładce „Uprawnienia”. Przez tę zakładkę będzie wchodzić na Twoje konto.

Jeśli po zalogowaniu się na Internetowe Konto Pacjenta wybierzesz „Moje konto”, a następnie edytujesz swoje dane i wpiszesz telefon lub mail upoważnionej osoby, to będzie za Ciebie odbierać e-recepty lub e-skierowania.

Jeśli jesteś rodzicem, który zgłosił dziecko do ZUS, masz automatycznie dostęp do jego Internetowego Konta Pacjenta do ukończenia przez nie 18 lat. Ale możesz podzielić się troską o Wasze dziecko z drugim rodzicem, który uzyska wówczas te same uprawnienia co Ty.

Przeczytaj, jak upoważnić drugiego rodzica do IKP dziecka