e-skierowanie Kieruj się wygodą

Pilotaż e-skierowania

Trwa pilotaż e-skierowania. Rozpoczął się w październiku 2018 roku (etap techniczny). Następnie, od 18 lutego 2019 roku do pilotażu włączeni zostali pacjenci. W czasie pilotażu chcemy uruchomić e-skierowania w około 100 placówkach w Polsce. Kolejnym krokiem będzie wdrożenie usługi w całym kraju.

Skierowania w postaci wyłącznie elektronicznej będą obowiązywały od 1 stycznia 2021 r.

Elektroniczne skierowanie umożliwi pełną, elektroniczną obsługę procesu skierowania pacjenta na leczenie – od momentu wystawiania skierowania aż do momentu realizacji usługi.

Dowiedz się, czy w Twojej okolicy możesz już uzyskać e-skierowanie

Co zyskasz dzięki e-skierowaniu?

  • nie będzie potrzeby dostarczania skierowania osobiście w terminie 14 dni – wystarczy kontakt telefoniczny z placówką medyczną (to ważne w szczególności dla osób samotnych i schorowanych)
  • zniknie praktyka zapisywania się na podstawie jednego skierowania do kilku kolejek: po dokonaniu pierwszego zapisu e-skierowanie zostanie automatycznie oznaczone jako „w trakcie relizacji” — i jego ponowne użycie do zapisania się na badanie u innego świadczeniodawcy nie będzie możliwe
  • zniknie problem nieczytelności skierowań, który w chwili obecnej oznacza często ponowny kontakt pacjenta z lekarzem
  • wzrośnie bezpieczeństwo – pacjent lub upoważniona przez niego osoba będzie mogła śledzić historię leczenia na Internetowym Koncie Pacjenta (IKP), a zagubione skierowanie nie trafi w niepowołane ręce