Wszystkim Paniom w dniu Ich święta życzymy wiele zdrowia, spokoju i zadowolenia z jakości życia. Oraz z usług e-zdrowia.
Kobiety i IKP
- Kobiety stanowią 52% użytkowników Internetowego Konta Pacjenta (9,4 mln). Aktywnych kont jest obecnie ponad 18 mln. Sprawdź, co załatwisz na IKP
- Kobiety w wieku 40–44 są najliczniejszą grupą wiekową wśród użytkowniczek IKP.
- Mazowieckie, śląskie i wielkopolskie to trzy województwa, w których jest najwięcej użytkowniczek IKP wśród mieszkańców.
- Kobiety częściej niż mężczyźni podają na IKP dane kontaktowe, choć różnica nie jest duża (ok. 5 punktów procentowych)
- Kobiety częściej niż mężczyźni mają ustawione na IKP powiadomienia SMS-owe i e-mailowe dotyczące e-recept i e-skierowań dzieci i bliskich. Więcej na temat dostępu do konta dziecka
Dowiedz się, jak uruchomić swoje IKP
Kobiety i mojeIKP
- Kobiety stanowią 54% użytkowników mojeIKP.
- Kobiety rzadziej niż mężczyźni korzystają z powiadomień PUSH w mojeIKP, ale różnica nie jest duża (ok. 3 punktów procentowych)
- Największą grupę użytkowniczek mojeIKP stanowią kobiety w wieku 35–39 lat.
Dowiedz się, jak zainstalować mojeIKP
Kobiety i badania profilaktyczne
Profilaktyka 40 PLUS to program bezpłatnych badań profilaktycznych Ministerstwa Zdrowia dla osób po czterdziestym roku życia. Udział w nim jest prosty. Wypełniasz ankietę, odpowiadasz na pytania o stan swojego zdrowia i otrzymujesz e-skierowanie na bezpłatne badania profilaktyczne.
Ankietę możesz wypełnić:
- na Internetowym Koncie Pacjenta (w zakładce „Profilaktyka” > „Ankiety”). Jak się zalogować na Internetowe Konto Pacjenta
- w aplikacji mojeIKP (w zakładce „Profilaktyka”)
- w przychodni POZ, która uczestniczy w programie.
Potem umawiasz się na badania:
- przez Internetowe Konto Pacjenta
- w przychodni POZ, która bierze udział w programie. Sprawdź, gdzie zrobisz badania
Kobiety polubiły ten program, który potrwa do końca grudnia 2024.
- Z programu Profilaktyka 40 PLUS skorzystało (czyli wykonało badania) do tej pory 2,7 mln osób, z czego 60% stanowią kobiety.
- Średnio 76,7% e-skierowań wystawionych w ramach programu kończy się badaniami (praktycznie tyle samo kobiet i mężczyzn.)
- Pacjenci w wieku 40–59 lat stanowią około połowy (w przypadku kobiet 50%, w przypadku mężczyzn 52%) uczestników programu, którzy skorzystali z badań.